Sun always shine on TV- czyli rzecz z kolorowego pudełka

Chodź no tu k**** na słówko
Ty kolorowa żarówko...
Andrzej Grabowski- "Męska rozmowa z telewizorem"

         Jakoś mnie tak tknęło, w sumie też za sprawą jednej piosenki (nie koniecznie tej, której tytuł zacytowany jest w tytule). Właściwie tak mnie naszło by to napisać. Chociaż piosenka śpiewana przez aktora Andrzeja Grabowskiego,  pod tytułem "Męska rozmowa z telewizorem" może wydawać się śmieszna, to jednak skłania też do pewnej refleksji o tym jaka jest telewizja. Już dawno chciałam napisać coś na ten temat, ale nie miałam jakiegoś konkretnego impulsu, ku temu. Akurat dzisiaj taki się trafił. O tym, że telewizja kłamie przekonuje nas wszystko i wszyscy odkąd takowy wynalazek istnieje. Niewątpliwie jak wiele wynalazków współczesności, ma to służyć dla dobra ludzkości. 


W końcu nie wszystkie kanały to jedna wielka papka. Jednak w większości to właśnie media, a w szczególności telewizor pokazują nam jak żyć. W nim mam znaleźć odpowiedź na to jak żyć, jak być modnym, co można, a czego nie. Dzisiaj telewizor jest głównym centrum domowego ogniska, to przy nim co niedziela zbiera się cała rodzina, włącznie ze zwierzętami domowymi. To telewizor pokazuje nam to co byśmy chcieli widzieć, oddziaływująca na nas destrukcyjnie. 
        Telenowele pokazują nam zawsze szczęśliwe zakończenia, a niektóre mydlane opery, że życie jest skomplikowane, a nawet trudne.  Pokazują gwiazdy, które żeby zaistnieć tańczą, grają , szydełkują na wizji. O których się mówi, których jest widać.  Często nie reformowalnie głupie programy typu talk show, które idzie czasem odnieść wrażenie są robione, przez idiotów dla idiotów.  Miejsce w, którym często nie ma miejsca na głębszą refleksje, za to zawsze jest miejsce na niezłą sensacje, bo przecież ludzie są głupie i to kupią.  Przyszłość przepowiadana przez telewizyjne wróżki zwykle bywa kolorowa, a pani, która bez promptera ani rusz, mile się do nas uśmiecha. W reklamach telewizyjnych, wszystkie produkty są dobre inne najlepsze. Gdzie każdy telewidz jest wielkim kwantownikiem, pod nazwą społeczeństwo.
        W telewizji jest zawsze wszystko ładnie pięknie, pokazuje się zupełnie inny świat, jakby z równoległej galaktyki, chociaż rzekomo w naszym świecie.  To wszystko jakby wielkie kłamstwo, ale w myśl tytułu znanej piosenki zespołu A-ha, że słońce zawsze świeci w telewizji...
W sumie  piosenka powinna być całą kwintesencją tego co chciałoby się na ten temat napisać. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy warto być prymusem- czyli krótka historia o terrorze czerwonego paska

Jak skutecznie podciąć komuś skrzydła-antyporadnik

Smarkate lata